piątek, 28 maj 2021 17:56

Nauczanie zdalne w szkołach - podsumowanie

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Polski system edukacji kończy rok szkolny, który w większości, na poziomie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, był realizowany w sposób zdalny. Nowa sytuacja, z którą musieli zmierzyć się nauczyciele, rodzice oraz dzieci i młodzież, wymagała dużego zaangażowania w obszarze poznania nowego obszaru do prowadzenia procesu kształcenia, jaką była przestrzeń internetowa. 

 

Zarówno nauczyciele, jak i władze poszczególnych placówek oświatowych, musieli dostosować całą infrastrukturę szkolną i dopasować ją do rzeczywistości internetowej. Analizy, które w ciągu roku szkolnego były prezentowane, wskazywały na fakt, że nie wszędzie proces kształcenia przez internet był realizowany w sposób prawidłowy. Za główny powód takiego stanu uznaje się przede wszystkim niedostateczny poziom znajomości sposobów i metod prowadzenia lekcji z pośrednictwem internetu. 

 

Przygotowane badanie jest próbą podsumowania i zebrania doświadczeń ostatniego roku szkolnego, w aspekcie kształcenia dzieci i młodzieży za pośrednictwem sieci. Wyniki badań zostaną opublikowane i zaprezentowane podczas oficjalnej debaty, która będzie przeprowadzona za pośrednictwem strony www.okiembadacza.pl 

 

Ankietę można wypełnić klikając TUTAJ

 

Zapraszam do wypełnienia ankiety wszystkich nauczycieli! 

Czytany 3597 razy